Co może oznaczać wynik lipidogramu u mężczyzny?

Zwracam sie o pomoc w interpretacji lipidogramu mego meża. 42l. Cholestelor-187mg/dl,HDL-56mg/dl,LDL-88,6mg/dl, Nie-hdl-131mg/dl, trójglicerydy-212mg/dl. Mam pytanie czy mam sie martwic o jego stan zdrowia? Odzywia sie dobrze- owsianka na sniadanie, normalny obiad, mało cukrów. Plus codzinnie godzina jazdy na rowerze. Co to jest NIE-hdl? Nikt nie umie mi odpowiedziec co to jest? Dziekuje

Mąż ma tylko odrobinę podwyższony poziom trójglicerydów. LDL cholesterol to główny winowajca miażdżycy. LDL poniżej 100 to bardzo dobry wynik. HDL cholesterol to dobra frakcja cholesterolu, która działa ochronnie, przeciwmiażdżycowo. Im większy HDL tym lepszy. Niektóre laboratoria wyliczają nie-hdl. Są to wszystkie złe frakcje lipidowe (LDL i trójglicerydy). To oznaczenie ma użytek przy prowadzeniu chorych na choroby układu krążenia.