Co powoduje nieprawidłowe wyniki lipidogramu?

Dobry wiecczór . Jestem M, 42l, 178cm, 82kg. Brak problemów z ukłądem krązenia( echo, rtg prawidłowe) Mam problem z lipidogramem . Cholestelor-210, LDL-123, HDL-47, Trójglicerydy-230. Nie jem tłusto wręcz przeciwnie, unikam praktycznie słodyczy ale pale niestety. Ruch umiarkowany 8h w pracy.Skąd te wyniki? Czy powinienem sie niepokoic? generalnie zawsze miałem takie wysokie wyniki. dziękuje

Dzień dobry,

wyniki trójglicerydów mogą być zawyżone poprzez palenie papierosów. Oprócz tłustego jedzenia pożywienie powinno być bogate w błonnik, warzywa i owoce i mleczne napoje fermentowane - to daje nam wówczas prawidłowy profil lipidowy.

Pana wyniki przekraczają normę - warto zastosować odpowiednią dietę - w tym celu należy skontaktować się z dietetykiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga