Co powoduje nieprawidłowe wyniki lipidogramu?
Dobry wiecczór . Jestem M, 42l, 178cm, 82kg. Brak problemów z ukłądem krązenia( echo, rtg prawidłowe) Mam problem z lipidogramem . Cholestelor-210, LDL-123, HDL-47, Trójglicerydy-230. Nie jem tłusto wręcz przeciwnie, unikam praktycznie słodyczy ale pale niestety. Ruch umiarkowany 8h w pracy.Skąd te wyniki? Czy powinienem sie niepokoic? generalnie zawsze miałem takie wysokie wyniki. dziękuje

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Badania krwi - stężenie białka całkowitego
Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.
Dzień dobry,
wyniki trójglicerydów mogą być zawyżone poprzez palenie papierosów. Oprócz tłustego jedzenia pożywienie powinno być bogate w błonnik, warzywa i owoce i mleczne napoje fermentowane - to daje nam wówczas prawidłowy profil lipidowy.
Pana wyniki przekraczają normę - warto zastosować odpowiednią dietę - w tym celu należy skontaktować się z dietetykiem.
Pozdrawiam
Joanna Wardenga