Jak interpretować wynik lipidogramu u 44-latka?

Prosze o interpretację lipidogramu. Mężczyzna 44l, 178cm, 82kg. Cholesterol- 204mg/dl. HDL-48mg/dl, NIE -HDL-156mg/dl, LDL-115mg/dl, Tg- 204mg/dl. Zwracam sie z pytaniem co to jest nie-hdl? czy jest prawidłowy? czy moje wyniki powinny mnie zmartwic? Tg mam zawsze praktycznie w granicach 200. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

są trochę podwyższone parametry odnośnie tego gorszego cholesterolu i innych lipidów. jeśli hdl jest określany jako dobry cholesterol to nie hdl bedzie tym złym