Co oznacza wynik lipidogramu?

dzień dobry. jestem M mam 42l, 175cm, 84kg. Ostatnio odebrałem wyniki lipidogramu: Cholesterol całkowity-205mg/dll,HDL-48mg/dll,LDL-112,4 mg/dll, Tg-223mg/dll. Jak widać wyniki powyżej normy, nie jem tłusto(np sniadanie owsianka) natomiast lubię chleb i wyroby mączne, alkohol bardzo małe ilosci, pale e-papierosy. Zwracam sie z pytaniem: czy warto wprowadzić leki na obniżanie cholesterolu i Tg np Cholester? Cynarex na wątrobę? Czy te wyniki mają mnie niepokoic?

Może Pan spróbować skontaktować się z dietetykiem, który pomoże ułożyć odpowiednią dietę i w ten sposób obniżyć poziom TG i LDL.
Jeśli dieta nie pomoże, wskazane będzie podjęcie leczenia farmakologicznego