Badanie cholesterolu a granice normy

Witam, Odebrałam dziś wyniku cholesterolu, który jest podwyższony, ale nie wiem czy jest to w granicach normy czy nie. Jeśli nie, to jakie są wskazania? Mam 54 lata. Wyniki: Cholesterol całkowity 249,00 mg/dl 0,00 200,00 H Cholesterol HDL 78,40 mg/dl 30,00 75,00 H Cholesterol LDL 150,20 mg/dl 0,00 135,00 H Trójglicerydy 102,00 mg/dl 0,00 150,00

Dzień dobry,

Cholesterol całkowity jest podwyższony o 49 mg/ dl, HDL - w normie (dość dobre stężenie), Cholesterol LDL - podwyższony ale nieznacznie. Trójglicerydy w normie.

Proszę zmienić dietę, tak aby zawierała małe ilości tłuszczu zwierzęcego, a więcej roślinnych - oliwa z oliwek, olej lniany, a także jabłek i zielonej herbaty.

Proszę jeść więcej kasz i pieczywo pełnoziarniste, a także płatki owsiane.
Za 2 miesiące powtórzyć badanie, cholesterol powinien się obniżyć.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek