Podwyższony poziom cholesterolu u 12-latki z mózgowym porażeniem dziecięcym

Witam.Moja 12 letnia córeczka z mózgowym porażeniem dziecięcym ma zawyżone wynki , chodzi o cholesterol : Cholesterol całkowity 220,49 mg/dl 115,00 190,00 H Cholesterol HDL 60,24 mg/dl Cholesterol LDL 143,25 mg/dl 0,00 135,00 H Trójglicerydy 85,00 mg/dl Odsetek HDL 27,32 % 20,0 Wskaźnik aterogenności 2,66 0,00 4,00 N Czym jest to spowodowane , Ola nie ma problemów z jedzeniem , je surówki , owoce i resztą jedzenie też nie ma problemów , jedzenie ma urozmaicone.

Witam,

spożywanie tłustych i smażonych potraw może powodować zaburzenia profilu lipidowego. Duży wpływ ma również rodzaj produktu jakim smarowane jest pieczywo. W niektórych przypadkach obserwowana jest również tak zwana hipercholesterolemia rodzinna, która jest chorobą genetyczną. Także podwyższone wyniki cholesterolu mogą być również dziedziczone genetycznie.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr Alicja Golonka
http://dietetyk-proporcja.pl/