Obniżenie temperatury ciała 2 dni po porodzie

Chciałem zapytać co może być spowodowane obniżeniem temperatury ciała żona 2 dni temu urodziła córeczkę przez cesarskie ciecie w 34 tygodniu dziś żona miała temperaturę 35,5 C jest w szpitalu pod kontrola.

Aleksander Ropielewski

Tak nieduże obniżenie temperatury nie powinno mieć negatywnego wpływu na organizm i wynika najpewniej z utraty krwi i przebywania w chłodnych pomieszczeniach oraz zaburzeń równowagi organizmu. Obniżenie temperatury powoduje zaburzenia krzepnięcia oraz spadek aktywności enzymów i zwiększoną tendencje do kwasicy.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski