Obniżenie wartości hemoglobiny we krwi

Witam. Ostatnio gorzej się czuję, jestem osłabiona, senna, mam problemy z sercem (kołatanie, arytmia). Na przedramionach zauważyłam pełno ciemnoczerwonych wybroczyn (małe kropeczki). Wyniki morfologii: WBC: 4,3, RBC: 3,88, HGB: 9,3, HCT: 30,0, MCV: 77, MCH: 24,0, MCHC: 31,1, RDW: 16,6, MPV: 9,4, PDW: 16,3, LYM%: 59,9, MON%: 10,1, GRA%: 30,0, #LYM: 2,5, #MON: 0,4, #GRA: 1,4. Bardzo proszę o interpretację, dziś piątek i na wizytę muszę czekać do poniedziałku.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Do pełnej interpretacji jest konieczna możliwość zbadania pacjenta oraz zebrania dokładnego wywiadu.

U Pani nie znam nawet tak podstawowej informacji, jaką jest wiek. Wyniki morfologii nie są pełne - brakuje wyniku liczby płytek krwi, a także norm laboratoryjnych (wynik należy interpretować w odniesieniu do norm podanych przez dane laboratorium).

Na pewno jednak wymaga Pani uważnej diagnostyki. Objawy jakie Pani opisuje oraz zauważalne w morfologii obniżenie wartości hemoglobiny we krwi (anemia) mogą świadczyć o poważnej chorobie.

Pozdrawiam serdecznie