Obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążków międzykręgowych

Proszę o interpretację rezonansu kręgosłupa piersiowego . Obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążków międzykręgowych na szczycie kifozy piersiowej TH6/Th7 z tylnym uwypukleniem o szer. do 3.5mm zwężającym nieco przednią rezerwę płynową rdzenia piersiowego.Zmniejszenie kifozy piersiowej. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.