Wyniki rezonansu magnetycznego i problemy z kręgosłupem
Witam. Mam ogromne problemu z kregoslupem oto wynik rezonansu Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Obniżenie intensywności sygnału krązków miedzykregowych w obrazach T2 zależnych (dehydrytacja) Na poziomach Th8/Th9, Th9/Th10, Th11/Th12 oraz L1/L2 uwidoczniono tylne, centralne uwypuklenia krążków m/k modelujące worek oponowy na ww poziomach. Trzon kregów o zachowanej długośći bez zmian ogniskowych. Rdzeń kregowy bez patologii ogniskowej. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.