Obniżenie wysokości krążka L5/S1 oraz w miejszym stopniu L4/L5

Proszę o interpretację RTG odcinek szyjny : odprostowanie lordozy szyjnej. TK odcinek lędżwiowy: spłycenie lordozy lędźwiowej. Obniżenie wysokości krążka L5/S1 oraz w miejszym stopniu L4/L5. W poziomie L4/L5 niewielka tylko dwuboczna z przewagą po stronie lewej, przepuklina krążka m-k, modelująca przednią powierzchnię worka oponowego, zweżającego zachyłki boczne kanału kręgowego.W poziomie L5/L1 niewielka tylko-pośrodkowa przepuklina krążka. Zaznaczone zwężenie lewego otworu m-k w poziomie L5/S1

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.