Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego z objawem próżniowym

Opis tk kregoslupa ledwiowo-krzyzowego. Na poziomie TH12/L1 obnizenie wysokosci krazka miedzykregowego z objawem prozniowym. Znaczne wpuklenie/zlamanie dolnej blaszki granicznej czesci trzonu kregu L3 od strony dolnej o charakterze przepukliny dotrzonowej. Towarzysza temu dosc silne bole w dolnym odcinku kregoslupa. Czy to bardzo zly wynik? Czy mozna jakos pomoc zeby mniej bolalo, zastosowac jakies leczenie? I czy wymaga to pilnej konsultacji czy mozna jeszcze poczekac az lekarz wroci z urlopu?

Lek. Tomasz Budlewski

zależy jak bardzo nasilone są objawy? proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie mozna coś więcej powiedziec.