Obniżenie wysokości trzonku Th 12

CO TO ZNACZY Niewielkie obnizenie wysokosci trzonu Th 12(stan po urazie)rozczep łuku kregu S1?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza, że trzon 12 kręgu piersiowego jest obniżony w niewielkim stopniu i jest to wynik przebytego urazu. Ponadto opisany jest także rozszczep łuku pierwszego kręgu krzyżowego - jest to wada wrodzona, która polega na niezamknięciu tylnego łuku kręgu.

rozczep łuku S1 to anomalia rozwojowa, a to ze nieznacznie obnizona jest wysokość trzonu TH12, że doszło do jego przebudowy po urazie