Obniżona echogeniczność z naciekami zapalnymi

glukoza 155 (60 - 99mg/dl), leukocyty 12,73(4-11/ul) neutrocyty 9,51(1-7,7ul) USG tarczycy: wymiary P-16,5x14,5x41,5mm, L-13x12x43mm objętość 8,3ml. W obu płatach obniżona echogeniczność, drobne (śred. 2mm) hypoechogennymi naciekami zapalnymi ( limfocyt.)Wzdłuż mięśni owalne hypoechogenne węzły chłonne o dług.11mm o charakterze odczynowym. ft4 13 (12 - 22) Przyjmuję LETROX 50 Metformax 500 2x na dobę. Objawy:ból szyi, karku, duszności, ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, złe samopoczucie

witam , z ajkiego powodu jest metformax? cukier na czczo 155 wymaga wyjaśnienia- test obciażenia glukozą, ew.z oceną insuliny, ale dopiero po ew.odstaiweniu tego leku, FT4 dobre, czy TSH w normie? jeśli tak, to tarczyca nie jest przyczyną, wygląda, że ma Pani hashimoto, węzły nie są podejrzane onkologicznie, ale z jakiegoś powodu podwyższone są leukocyty, co może sugerować stan zapalny. generalnie, trzeba wybrać się do lekarza- pierwszego kontaktu lub endokrynologa. pozdr