Obniżona liczna krwinek

Witam , mam 20 lat i miałem badanie krwi , przed operacją i w wynikach wykazało , że mam obniżoną liczbę krwinek od czego to może zależeć? Od napojów gazowanych też występować? Czy jest o co się martwić ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, niestety nie przedstawił Pan wyniku, stąd nie wiadomo, jakie krwinki ma Pa na myśli. Jednakże, napoje gazowane nie wpływają na wynik morfologii krwi obwodowej. Pozdrawiam.