Obniżona temperatura u 16-latki

Witam Mam siostre ktora ma 16 lat Ma strasznie obnizona temperature caly czas jest jej zimno chodzi caly czas poubierana i lezy pod kołdra ale dalej jej zimno.dodatkowo ma bole głowy, i jeszcze ma przejsciowe bole zebow w jamie ustnej co jest tego powodem ? czy ona jest na cos chora ? prosze pomozcie mi

Witam!
Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego i wykonanie podstawowych badań oraz badania TSH. Wynik tego badania pozwala wstępnie ocenić funkcję tarczycy. Obniżona temperatura ciała i stałe uczucie zimna jest częstym objawem niedoczynności tego gruczołu. Bóle zębów natomiast wymagają wizyty u stomatologa.