Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżona wartość eozynofilii i hemoglobina

Dzień dobry, Mam obniźoną wartość eonzymofili oraz hemoglobinę 10 zamiast 12. Badanie było robione pod koniec infekcji wirusowej . Czy trzeba robić coś z tym dalej ?
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!
Obniżoną wartością eozynofili nie musi się Pani przejmować. Natomiast trzeba się zająć obniżona hemoglobiną. Już sam wynik który pani podała daje podstawę do zdiagnozowania niedokrwistości (anemii). Wskazana jest wizyta u Lekarza Rodzinnego, który oceni wynik i przepisze właściwe leczenie. Być może również zleci dodatkowe badania lub skieruje do specjalisty jeśli zajdzie taka potrzeba. Proszę nie bagatelizować tej sprawy i zabrać ze sobą wynik morfologii na wizytę u Lekarza Rodzinnego.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy