Poziom hemoglobiny 10,5 a anemia

Witam, Czy hemoglobina na poziomie 10,5 to już zaawansowane stadium anemii? Wczoraj ją u mnie lekarz zdiagnozował po analizie wyników. Bardzo się zmartwiłam. Tym bardziej, że od jem regularnie, wszystkie produkty od warzyw i owoców po mięso czerwone. Jeszcze pół roku temu robiłam badania (wypadały mi włosy) i nic nie wskazywało na anemię. Niestety, wstyd się przyznać, ale od 3-4 miesięcy miałam/mam pica, czyli ochotę na drewno.. patyczki zapałek i ołówki. Proszę o pomoc. Z poważaniem Agnieszka

Witam serdecznie. Nie jest to zaawansowane stadium niedokrwistości. Konieczna jest wizyta u swojego lekarza rodzinnego.