Obniżony poziom kortyzolu i niedoczynność tarczycy

Dzień dobry. Mam obniżony poziom kortyzolu i niedoczynność tarczycy. Przyjmuję 10mg rano i 5 mg w obiad Hydrocortisonu. Po około 2 tygodniach pojawił się obniżony nastrój. Później przyszły bezsenne noce, lęk ataki paniki, natłok negatywnych myśli. Obecnie lekarz kazał mi zejść do jak najmniejszej dawki 1/4 tabletki 10 mg. Jedyne co się poprawiło to jakość snu. Czy możliwe, że jestem, aż tak wrażliwa. Czy to co czuję to skutek uboczny leku. Czy po odstawieniu objawy ustąpią. Proszę o odpowiedź.

Witam, najlepiej gdyby Pani skontaktowała się ze mną telefonicznie lub jeszcze lepiej
przyjechała do Warszawy, Całkowite odstawienie leku powinno być wsparte supportem
psychoterapeutycznym Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Po lekach sterydowych dość często dochodzi do pogorszenia stanu psychicznego, prawdopodobnie są to objawy niepożądane po hydrokortyzonie. Warto jednak skonsultować to z psychiatrą.
Pozdrawiam