Obniżony wskaźnik GFR i wynik kreatyniny

Witam, mialam miec badanie rezonansem magnetycznym z kontrastem ale lekarz nie wyrazil zgody na podanie kontrastu poniewaz mam obnizony Wskaznik GFR, cos mi sie obilo o uszy ze wynik kreatyniny wyszedl 0,92 i to przeliczali na wiek i wage. Waze 51kg i mam 20 lat, co oznacza ten obnizony wskaznik i jakie badania mam zrobic teraz? Lekarz mowi ze mam mala niewydolnosc nerek,l.

Kontrast podawany w trakcie badań obrazowych może powodować niewydolność nerek. Podała Pani niespójne dane odnośnie swoich wyników.
Należałoby powtórzyć wyniki badań za jakiś czas (odnośnie funkcji nerek) oraz jeśli nie ulegną poprawie to skonsultować to z nefrologiem. Badanie MR można wykonać bez kontrastu ale może nie być w pełni diagnostyczne. W zależności od wskazań tego badania.