Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżony wskaźnik GFR i wynik kreatyniny

Witam, mialam miec badanie rezonansem magnetycznym z kontrastem ale lekarz nie wyrazil zgody na podanie kontrastu poniewaz mam obnizony Wskaznik GFR, cos mi sie obilo o uszy ze wynik kreatyniny wyszedl 0,92 i to przeliczali na wiek i wage. Waze 51kg i mam 20 lat, co oznacza ten obnizony wskaznik i jakie badania mam zrobic teraz? Lekarz mowi ze mam mala niewydolnosc nerek,l.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wpływ cukrzycy na płodność

Cukrzyca to groźna choroba, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. A jak choroba ta działa na płodność? Obejrzyj film i sprawdź to.

Kontrast podawany w trakcie badań obrazowych może powodować niewydolność nerek. Podała Pani niespójne dane odnośnie swoich wyników.
Należałoby powtórzyć wyniki badań za jakiś czas (odnośnie funkcji nerek) oraz jeśli nie ulegną poprawie to skonsultować to z nefrologiem. Badanie MR można wykonać bez kontrastu ale może nie być w pełni diagnostyczne. W zależności od wskazań tego badania.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy