Obraz guza pęcherzykowego FLUS III grp Bethesda

Witam,prosze o porade BAC: BAC guzowatego obszaru o obnizonej echogenicznosci w P1/P2 oddzielonego od reszty plata pasmowatym zwloknieniem.Tresc bialkowo krwista rozsiane w grupach i platach glownie o architektonice drobnopecherzykowej tyreocyty z cechami metaplazji makrofagialnej,rozsiane makrofagi z niewielka iloscia hemosyderyny,niezbyt liczne rozsiane pleomorficzne limfocyty.Obraz guza pecherzykowego FLUS III grp Bethesda.Wskazana kontrola. Czy sa podstawy do obaw? Mama choruje na Hashimoto.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest odpowiednie kontrola. III grupa Bethesda w tym przypadku oznacza ryzyko raka w granicach 5-15 %. Proszę koniecznie udać się do endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.