Interpretacja wyników biopsji tarczycy i obrazu cytologicznego

Witam. Prosba o interpretacje wyniku biopsji tarczycy. BAC guzowatego obszaru o obniżonej echogeniczności w P1/P2 oddzielonego od reszty płata pasmowatym zwłóknienieniem, pod usg Tresc bialkowo-krwista, rozsiane w grupach i płatach głównie o architektonice drobnopęcherzykowej tyreocyty z cechami metaplazji makrofagialnej, rozsiane makrofagi z niewielką ilością hemosyderyny, niezbyt liczne rozsiane pleomorficzne limfocyty.Obraz cytologiczny guzka pecherzykowego (III grp Bethesda). Czy to powazne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik jest nierostrzygajacy i przy rozpoznaniu guza pecherzykowego jest możliwość leczenia operacyjnego ponieważ nie mozna wykluczyć procesu nowotworu złośliwego. Zalecam takze wykonanie stałej kontroli USG i ewentualnego powtórzenia biopsji. Pozdrawiam