Interpretacja wyników biopsji tarczycy i obrazu cytologicznego
Witam. Prosba o interpretacje wyniku biopsji tarczycy. BAC guzowatego obszaru o obniżonej echogeniczności w P1/P2 oddzielonego od reszty płata pasmowatym zwłóknienieniem, pod usg Tresc bialkowo-krwista, rozsiane w grupach i płatach głównie o architektonice drobnopęcherzykowej tyreocyty z cechami metaplazji makrofagialnej, rozsiane makrofagi z niewielką ilością hemosyderyny, niezbyt liczne rozsiane pleomorficzne limfocyty.Obraz cytologiczny guzka pecherzykowego (III grp Bethesda). Czy to powazne?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, wynik jest nierostrzygajacy i przy rozpoznaniu guza pecherzykowego jest możliwość leczenia operacyjnego ponieważ nie mozna wykluczyć procesu nowotworu złośliwego. Zalecam takze wykonanie stałej kontroli USG i ewentualnego powtórzenia biopsji. Pozdrawiam