Interpretacja wyniku biopsji tarczycy u 35-latki

Proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy (USG do BCI uwidoczniono koniec igły w wytypowanym guzku płata lewego tarczycy, o obniżonej echogeniczności o wym.:10x12mm): w preparacie widoczne grupy tyreocytów normotypowych oraz tyreocytów z cechami metaplazji kwasochłonnej. ponadto makrofagi. Dodam, że podczas badania usg, lekarz mówiła o licznych minimalnych guzkach.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna interpretacja przez lekarza endokrynologa. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.