Obrzęk gardła

Po 2 tygodniach brania Spamilanu 30, dziennie 3 razy po 10, mam obrzęk gardła, trudno mi się przełyka. Odstawiłam lek 4 dni temu. Czy mogę brać Cholinex? Najgorzej mam w nocy, w dzień przechodzi. Mój lekarz jest na urlopie. Nic na razie nie biorę. Wcześniej brałam 10 Hydroxyzene. Czy ten obrzęk przejdzie?

Witam! Stosowanie leków o działaniu miejscowym w przypadku obrzęku gardła może przynieść ulgę i zmniejszenie dolegliwości. Jeśli obrzęk ma podłoże zapalne. Jednakże w opisanej sytuacji opisane dolegliwości mogą mieć podłoże psychogenne i wynikać zaburzeń lękowych. Za taką przyczyną mógłby przemawiać brak nieprawidłowości w badaniu fizykalnym. Proponuję zgłosić się do laryngologa w celu dokładnej oceny górnych dróg oddechowych. Jeśli wykluczona zostanie przyczyna organiczna, a potwierdzona zostanie przyczyna psychogenna wówczas należy się skupić na odpowiednim leczeniu przeciwlękowym, w tym celu warto skonsultować problem z psychiatrą. Stosowanie leków typu Cholinex raczej nie przyniesie poprawy, aczkolwiek ich stosowanie nie jest przeciwwskazane (możliwy efekt placebo). Pozdrawiam serdecznie!