Obrzęk ręki po amputacji piersi

moja siostra jest 7 lat po amputacji piersi i teraz ma na brzmiałom rękę w której zbiera się woda antybiotyki nie pomagają czy może być coś z żyłami w ręku.Rękę ma nadbrzmiałom grącą i maj usztywnioną i niemoże nią ruszać a przedewszystkim podnieść. Chłonka niechce odchodzić czy w tej sytuacji można robić masaże ręki, i woda idzie jej do piersi czy to coś grożnego. Czy jest wskazane badanie żył w takim przypatku. Dzienkuję

Przyczyna może byc albo obrzęk chłonny (utrudnienie krążenia płynu w tkankach miekkich), albo zastój żylny. Konieczna jest kontrola lekarska i ewentualnie badanie obrazowe (np. USG dopplerowskie z oceną żył kończyny górnej).