Obrzęki nóg i palców a choroba nerek

Dzien dobry chciałabym się poradzić a mianowicie puchną mi bardzo nogi popołudniami również palce u rąk jak brałam lek tialorid po czasie wszystko przeszło ale gdy przstalam brać leki wszystko wróciło. ostatnio robiłam badanie moczu i ciezar właściwy wyszedł 1, 005 czy to moze być choroba nerek? Jakie jeszcze powinnam zrobić badania? Dziękuję pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z opisu wniskowałabym, że problem może leżeć w niewydolności mięśnia sercowego.
Nie można też wykluczyc niewydolności nerek. Proponuję wykonać badanie - poziom kreatyniny oraz GFR co pozwoli ocenić czynność nerek.