Obrzęknięte kolano bez żadnego urazu

Dzień dobry, od dwóch dni mam obrzęknięte kolano, nie miałam żadnego urazu, możliwe,że zostało przeciążone podczas jazdy na rowerze. Dzisiaj miałam ściąganą wodę z kolana, nastąpiła chwilowa ulga ale teraz płyn znowu zaczyna mi się zbierać. Smaruję kolano Traumonem, robię okłady z sody, z kapusty ale obrzęk nie znika. Czy powinnam jeszcze raz udać się do lekarza,czy poczekać? Po jakim czasie obrzęk powinien ustąpić. Nie dostałam nawet informacji czy użyć opaski uciskowej podczas chodzenia.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie ponownie udac siędo lekarza. po badaniu będzie można okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.

Dzień dobry,
Tak możliwe jest przeciążenie kolana podczas jazdy rowerem. Jeśli np wysokość siodełka była źle ustawiona, lub po długim czasie bez aktywności, pokonała Pani długi dystans. Jeśli jest obrzęk należy stosować opaskę uciskową, okłady z lodu oraz oszczędzać nogę. Jeśli po tygodniu obrzęk nie schodzi zgłosić się do fizjoterapeuty. Warto zbadać co było przyczyną takiego obrzęku, aby móc wyeliminować przyczynę.
Pozdrawiam,
Joanna Palmowska