Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić w przypadku naciągnięcia mięśnia dwugłowego uda?

przed chwila, podczas gry w piłę nożną najprawdopodobniej naciągnąłem mięsień dwugłowy uda. Co zrobić? Okładam lodem. Ile czasu powinienem chłodzić i co w późniejszym etapie robić?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowny Panie, okłady z lodu po 10-15 minut z przewami pólgodzinnymi - kilkukrotnie. Miejscowo Traumon gel 3xdz. Odpoczynek z uniesieniem kończyny dolnej. Zakaz wykonywania ruchów ,które napinają mięsień (wywołują ból). Tego typu postępowanie do czasu badania kontrolnego przez ortopedę celem postawienia rozpoznania ( przeciążenie? naderwanie? )Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy