Nadwyrężenie przedniego mięśnia uda

Witam. Dziś w czasie gry w piłkę nożną podczas strzału naderwałem przedni mięsień uda. Odrazu zrobiłem zimny okład i zawiązałem mięsień bandażem elastycznym. Mija właśnie 8 godzina od tej kontuzji. Czy mam robić okłady z lodu a przed snem zawinąć nogę bandażem czy jednak przykleić plaster rozgrzewający? Pozdrawiam

Witam,
naderwany mięsień należy chłodzić, nie rozgrzewać.
Stosować żele przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe.
Najlepiej udać się na konsultację do ortopedy, który oceni stan kończyny.
Wskazane odciążanie kończyny przez kilka dni.