Co robić z tym pulsowaniem w brzuchu?
Witam Od miesiaca,poltorej odczuwam dziwne pulsowanie z lewej strony brzucha, mam to napadowo - bezbolesnie ale uczucie jest jakby ktos mnie kopal w brzuchu, 2-3 szybkie uderzenia i ustaje, po czym wraca najczesciej w pozycji lezacej lub przy kaszlnieciu, kichaniu w momencie naprezenia miesni. Bylem u gastrologa, zrobil USG jamy brzusznej niby wszystko ok procz tego, ze watroba lekko otluszczona. Mam 175 cm wzrostu i waga 95 kg (tak wiem, ze nadwaga) O co moze biegac? Dodam ze tetniak aorty i jakies powazne choroby jamy brzusznej wykluczyl gastrolog robiacy USG.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Opisane przez Pana objawy mogą wynikać z wielu przyczyn, zarówno zdrowotnych, jak i emocjonalnych. Nie napisał Pan, czy występują pewne choroby przewlekłe, bądź przyjmowane są na stałe jakieś leki.
Taka dolegliwość ze strony układu pokarmowego oraz mięśni brzucha mogą występować w każdym wieku, ale najczęściej spotykana jest wśród młodych ludzi.
Na podstawie wykonanego USG jamy brzusznej, prawdopodobnie wykluczono poważniejsze schorzenia oraz tętniaka aorty brzusznej, więc w tym wypadku nie powinno być powodów do niepokoju. Na pewno warto by było zadbać o dietę oraz zwiększoną aktywność fizyczną, żeby poprawić kondycję organizmu.
Analizując Pana objaw ze strony jamy brzusznej, można by przypuszczać, że może mieć to związek z pewnymi chorobami czynnościowymi górnego odcinka przewodu pokarmowego, a także z perystaltyką jelit.
Zalecamy Panu ponowną konsultację z lekarzem gastrologiem, aby specjalista zdecydował o pogłębionej diagnostyce. Przydatna mogłaby okazać się gastroskopia i kolonoskopia, ale o tym powinien zadecydować lekarz.