Co oznacza takie pulsowanie w brzuchu u 28-latki?

Witam mam pytanie od tygodnia mam dziwne ruchy z lewej strony brzucha niedlako pępka niecały rok temu miałem robione USG jamy brzusznej i rtg jamy brzusznej przyjmowałem mozarin 10mg ale od dwóch tygodni nie biorę czy jest to możliwe żeby to był tętniak na takim dużym poziomie czy nerwica daje mi popalić mam 28 lat
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia. Dlatego też proponujemy stacjonarną konsultację z lekarzem internistą lub gastrologiem. Specjalista po dokładnym badaniu przedmiotowym i podmiotowym zdecyduje o dalszej diagnostyce i postępowaniu.

Biorąc pod uwagę opisane objawy, można by przypuszczać, że wystąpiły pewne fascykulacje w obrębie jamy brzusznej. Są to drobne skurcze włókien mięśniowych. Stan taki może być spowodowany długotrwałym stresem, zmęczeniem, niedoborami elektrolitów, odwodnieniem, czy uszkodzeniem nerwów obwodowych.

Możliwe również, że takie pulsowanie może wynikać z zaburzeń trawiennych, czy chorób jelit.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby

A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-znaczyc-te-fascykulacje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.