Uraz pleców i opuchlizna a stosowanie maści

2 tygodnie temu miałem bardzo duży uraz mocno stłukłem dół pleców prawy bok jest opuchnięty stosuje maść na opuchlizne i nie schodzi troche pobolewa po jakim czasie opuchlizna schodzi po mocnym uderzeniu nie jest siwe tylko opuchnięte

Witam,
zalecałabym chłodzenie opuchniętej okolicy (żele chłodzące, okłady z lodu).
Maści może Pan stosować z grupy przeciwbólowych, przeciwobrzękowych i przeciwzapalnych z dodatkiem heparyny (substancji o działaniu przeciwzakrzepowym).
Opuchlizna może utrzymywać się do kilku-kilkunastu dni (zależnie od siły urazu).
pozdrawiam