Opuchlizna stopy po opalaniu

Witam, mam pytanie: synowi po opalaniu spuchły stopy w części grzbietowej opalał się w sobotę i do dzisiaj opuchlizna mało zeszła ma zaczerwienioną skórę i opuchnięte stopy robi okłady z altacetu, czy to jest skutkiem opalania czy jest jakaś inna przyczyna?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane poparzeniem słonecznym. Proszę stosować preparaty chłodzące oraz zimne okłady. Jeśli dolegliwości nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u lekarza.