Sposoby na wyleczenie naciągniętego mięśnia

Jak wyleczyć naciągnięty mięsień ? Znaczy się myślę, że jest naciagnięty , bo wątpię , że naderwany ,bo ból pojawia się tylko przy ćwiczeniach rozciągających i tylko czasem jak siedzę albo chodzę ( ale nie tak silny jak podczas treningu ) . Tak naprawdę , to naciągnęłam go ok. 3 miesięcy temu... i dalej ćwiczyłam nie zważając na ból wymyślając sobie, że tak naprawdę nic mi nie jest. Teraz ponoszę tego konsekwencje m, bo kilkudniowe przerwy nie pomagają i krótkie okładanie lodem. Proszę o pomoc.

Witam! Niestety nie napisała Pani który mięsień został uszkodzony. Dokładne postępowanie uzależnione jest zaś właśnie od tego. W tej sytuacji sugeruję wizytę u specjalisty rehabilitacji który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania wdroży odpowiednie postępowanie.