Ocena położenia bioder u 5-miesięcznego dziecka

WiTam mam pytanie jak to jest z bioderkami u niemowląt do ilu miesięcy mogą ejsc na swoje miejsce mój syn ma 5 miesięcy za tydzień i lewe zaczęło już się nastawić a prawe gorzej lekarz mnie wyzwał nie wiadomo czemu i czy w szostym miesiącu mój syn może mieć operację na to i jeszcze jedno kiedy występuje przykurcz i czy jest on calyczas

Samo się nie nastawi, trzeba zbadać nawet już w pierwszym miesiącu życia. Operacja kiedy nie ma poprawy po leczeniu zachowawczym