Ulewanie i skurcze brzucha u 6-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 6mies.nadal ma skurcze brzuszka,najbardziej w nocy,dostał nutramigen ale po tym było jeszcze gorzej,w dodatku miał zatwardzenie,teraz pije bebikoHA jest lepiej ale w nocy to samo,często ulewa najgorzej jak mu się odbije wtedy cofa mu się,czy to kiedyś minie?

Witam,
Na ulewanie cierpi wiele niemowląt od 2. do 8. miesiąca życia – to u nich zjawisko fizjologiczne i zwykle nie wymaga leczenia.
Zawsze jednak warto skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Jeśli jednak ulewanie jest obfite lub przedłuża się powyżej 12. miesiąca życia, a zwłaszcza jeśli dziecko źle przybiera na wadze, konieczne jest leczenie.

Pozdrawiam!