Wzmożone ulewanie u 7-tygodniowego dziecka

witam!moja Madzia ma 7tygodni od ponad 2 bardzo dużo ulewa często tak chlustająco zaraz po jedzeniu i to tak z 3 razy albo godzinę czy nawet więcej po jedzeniu!zaraz po jedzeniu jak biorę ja żeby się odbiło to beknie ale i od razu się ulewa po beknięciu na pieluszce jest biały albo żółty ślad! jaka może być tego przyczyna? a karmię tylko piersią!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ulewanie u niemowląt zdarza się dość często, przede wszystkim można próbować karmić dziecko mniejszymi porcjami i po jedzeniu nosić je na rękach nawet przez kilkanaście minut. Jeżeli jednak dodatkowo dziecko nie przybiera na wadze, to wskazany jest przede wszystkim kontakt z pediatrą.