Ulewanie u 20-miesięcznego dziecka

Witam, córka ma 20tyg., od urodzenia ulewa ma wzdęcia. Obecnie dostaje espumisan wczesniej dodatkowo delicol.Obecie jest na mleku modyfikowanym je zupki i desery. Problem jest następujący: prezy się przy jedzeniu, mleko pije niechętnie po 60ml góra 120ml 4 razy dziennie Przybiera na wadze ostatnio 0,5kg w ciągu miesiąca. Dostawała gastrotuus ale ja nacigalo po nim. Czy to jest normalne, że dziecko nadal ulewa? Czy to może być refluks i strach przed jedzeniem? Leżąc na brzuchu od razu ulewa

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z pediatrą. Dokładny wywiad może naprowadzić na ustalenie przyczyny i rozwiązanie bez konieczności diagnostyki gastroskopowej. Bez możliwości przeprowadzenia badania trudno jest mi podać jednoznaczne rozwiązanie problemu.