Zez zbieżny u 6-miesięcznego dziecka

Mój syn ma skończone 6 miesięcy, byliśmy u okulisty który stwierdził zeza zbieżnego. Powiedział, że nic nie należy z tym robić tylko czekać aż syn skończy rok, gdyż nic do tego czasu się niemowlakom nie robi. Dodam, że nie został nawet zbadany. Proszę o informację czy rzeczywiście nic nie powinnam z tym robić? Z góry dziękuję za pomoc

Witam.
Zez zbieżny w tym wieku u dziecka nie jest niczym nadzwyczajnym , jednak gdyby taka sytuacja występowała po 15 miesiącu życia wówczas należy prosić o interwencję lekarza okulistę.
Pozdrawiam