Zez i nadmierny ruch gałek ocznych u dziecka

Mam poważny problem z synem, który ma 3 lata. Wykryto u niego już zeza, lecz teraz doszło ruszanie gałkami ocznymi (drgania mimo jego woli). Czy jest to uleczalne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Syn ma najprawdopodobniej oczopląs. Ta choroba występuje często wspólnie z zezem. Jej leczenie jest bardzo uciążliwe, długotrwałe i przynosi mierny rezultat. Dzisiejsza medycyna nie ma skutecznego lekarstwa, bardzo mi przykro. Proszę o wykonanie dokładnych badan, gdyż oczopląs zespolony jest czasami z innymi poważnymi chorobami oczu.