Ocena TK głowy 75-latka po przebytym urazie czaszkowo-mózgowym
Cd.proszę o ocenę tk głowy mojego ojca po przebytym urazie czaszkowo-mozgowym W obu j.soczewkowatych symetrycznie widoczne ogniska hiperdensyjne-najpewniej zwapnienia.obniżenie densyjności istoty białej okolokomorowej-cechy leukoarajozy.zanik korowo-podkorowy mózgu.zanik móżdżku.modelowanie rogu czołowego lewej komory bocznej.Liczne uwapnione blaszki miażdżycowe w tt.mózgowia.Zmniejszenie pneumatyzacji i nadmierna sklerotyzacja komórek wyrostków sutkowatych kości skroniowych. W obu j.soczewkowatych symetrycznie widoczne ogniska hiperdensyjne-najpewniej zwapnienia.obniżenie densyjności istoty białej okolokomorowej-cechy leukoarajozy.zanik korowo-podkorowy mózgu.zanik móżdżku.modelowanie rogu czołowego lewej komory bocznej.Liczne uwapnione blaszki miażdżycowe w tt.mózgowia.Zmniejszenie pneumatyzacji i nadmierna sklerotyzacja komórek wyrostków sutkowatych kości skroniowych.

MĘŻCZYZNA, 75 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Nieprawidłowości opisane w podanym wyniku zdecydowanie mają charakter przewlekły i nie wykazują związku z przebytym urazem. Niestety nie napisała Pani ile Tata ma lat, na jakie schorzenia leczy się przewlekle, itd. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą neurologiem.