Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ocena TK głowy 75-latka po przebytym urazie czaszkowo-mózgowym

Cd.proszę o ocenę tk głowy mojego ojca po przebytym urazie czaszkowo-mozgowym W obu j.soczewkowatych symetrycznie widoczne ogniska hiperdensyjne-najpewniej zwapnienia.obniżenie densyjności istoty białej okolokomorowej-cechy leukoarajozy.zanik korowo-podkorowy mózgu.zanik móżdżku.modelowanie rogu czołowego lewej komory bocznej.Liczne uwapnione blaszki miażdżycowe w tt.mózgowia.Zmniejszenie pneumatyzacji i nadmierna sklerotyzacja komórek wyrostków sutkowatych kości skroniowych. W obu j.soczewkowatych symetrycznie widoczne ogniska hiperdensyjne-najpewniej zwapnienia.obniżenie densyjności istoty białej okolokomorowej-cechy leukoarajozy.zanik korowo-podkorowy mózgu.zanik móżdżku.modelowanie rogu czołowego lewej komory bocznej.Liczne uwapnione blaszki miażdżycowe w tt.mózgowia.Zmniejszenie pneumatyzacji i nadmierna sklerotyzacja komórek wyrostków sutkowatych kości skroniowych.
MĘŻCZYZNA, 75 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Nieprawidłowości opisane w podanym wyniku zdecydowanie mają charakter przewlekły i nie wykazują związku z przebytym urazem. Niestety nie napisała Pani ile Tata ma lat, na jakie schorzenia leczy się przewlekle, itd. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą neurologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy