Ocena wyniku badania poziomu insuliny

Zbadałam poziom insuliny. Na czczo wynik wynosi 4,3, po 1 godzinie po posiłku (bułka, 200 ml soku jabłkowego i banan) poziom wyniósł 41,0. Proszę o ocenę prawidłowości wyniku.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w jakim celu zostały przeprowadzone te badania? Lepszym i podstawowym badaniem kontrolującym gospodarkę węglowodanową jest próba obciążenia glukozy. Na podstawie wyniku na czczo można powiedzieć, że jest prawidłowy natomiast wynik po posiłku nic nie wnosi. Lepiej byłoby zmierzyć poziom cukru we krwi aby ocenić czy taka ilość insuliny jest dla Pani wystarczająca.

Pozdrawiam.