Ochrona antykoncepcyjna dla nastolatków

Witam. Mam 18 lat i mój chłopak również. Od pewnego czasu zaczęliśmy współżyć. Jaki rodzaj antykoncepcji byłby dla nas odpowiedni? jestem przeciwniczką tabletek, a jeśli chodzi o prezerwatywy to odpadają, ponieważ gdy tylko mój luby ją założy automatycznie penis mu opada. Co może być tego przyczyną.? Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli stosunek odbył się dzień przed okresem nie ma mowy o zapłodnieniu? Martwię się, ponieważ nadszedł kolejny miesiąc, a okres spóźnia mi się 2 dni. Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Trudno jednoznacznie wskazać najlepszą dla Państwa metodę antykoncepcyjną wykluczając te najbardziej powszechne. Istnieją wprawdzie kapturki/krążki dopochwowe czy też środki plemnikobójcze ale warto rozważyć ich skuteczność oraz łatwość stosowania. Najlepiej byłoby gdyby o antykoncepcji porozmawiała Pani z lekarzem ginekologiem, któremu podczas bezpośredniej wizyty mogłaby Pani zadać wszystkie nurtujące pytania. 2. Utrata erekcji po założeniu prezerwatywy u większości mężczyzn wynika ze stresu lub z braku doświadczenia w stosowaniu tego środka barierowego. 3. Dzień przed miesiączką możemy uznać za dzień niepłodny. Proszę jednak pamiętać, że metody naturalne możemy uznać za wiarygodne tylko u kobiet miesiączkujących naprawdę regularnie. 4. Jeśli spóźnia się Pani miesiączka sugeruję wykonać test ciążowy.