Jak pomóc partnerowi w zwiększeniu doznań seksualnych?

Witam, mój partner w poprzednim wieloletnim związku uprawiał seks bez prezerwatywy. Obecnie używamy prezerwatyw jednak partner nie odczuwa takiej przyjemności a nawet dużo mniejszą przyjemność jak przy stosunku bez prezerwatywy. Co robić w takiej sytuacji? Myślałam o zmianie metody antykoncepcji ale nie mogę stosować antykoncepcji hormonalnej, wkładka również odpada ponieważ nie rodziłam. Czy mogę jakoś pomóc partnerowi?

Dzień dobry!

Warto wypróbować różnego rodzaju prezerwatywy, w poszukiwaniu idealnej lub "lepszej" niż obecna.
Zmianę metody antykoncepcji na inną może Pani omówić bezpośrednio z ginekologiem. Z jakich powodów nie może Pani stosować antykoncepcji hormonalnej? Różne jej rodzaje (kilka rodzajów tabletek, plastry, zastrzyk) mają różne właściwości i są możliwe do bezpiecznego stosowania mimo pozornych przeciwwskazań.
Istnieją też globulki i maści plemnikobójcze, a także metody przewidywania, oceny dni potencjalnie płodnych i niepłodnych.
Jest możliwe łączenie kilku metod.

Warto też porozmawiać z partnerem, czy rzeczywiście jedynie prezerwatywa sprawia tak dużą różnicę i znaczące zmniejszenie satysfakcji.

Pozdrawiam!