Jakie metody antykoncepcji warto wziąć pod uwagę?

Dzień dobry, Ostatnio rozmawiałem z partnerka na temat antykoncepcji. Dowiedziałem się że nie może stosować antykoncepcji hormonalnej czyli tzw. Tabletek. Przystaliśmy na połączeniu żelu plemnikobójczego "caya diafragma" wraz z klasyczna męska prezerwatywą. Jest to dla nas rozwiązanie idealne ponieważ potrzebujemy mało ingerującego aczkolwiek maksymalnie skutecznego sposobu antykoncepcji. Obawiamy się jednak skuteczności takiego połączenia, opinie i informacje w internecie są bardzo podzielone i różne źródła podają bardzo różne dane. Stąd wynika nasze pytanie - czy taka forma zabezpieczenia przed ciąża jest skuteczna ? Czy może powinniśmy rozważyć inne metody ? Jeśli tak to jakie ? Z góry dziękuję za wszelakie informacje oraz rady.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

stosowanie samego żelu plemnikobójczego może nie być do końca skuteczne, ponieważ wg badań ich skuteczność wynosi jedynie około 95% szans na zapobiegnięcie ciąży, gdzie prezerwatywa chroni przed nią na około 98%. Warto więc jednak wykorzystać to połączenie, które razem będzie pewniejsze. Inną skuteczną metodą, jaką mogliby Państwo rozważyć, jest założenie u kobiety wkładki domacicznej, która wydzielając miedź, zapobiega zagnieżdżeniu się zarodka, ich skuteczne działanie utrzymuje się od roku do nawet kilku lat w zależności od wkładki.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tymczasowe-metody-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/metody-antykoncepcji-dla-kobiet

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.