Ochrona przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Uprawiałam seks z partnerem w pierwszym dniu miesiączki ( niedziela ), a wcześniej w środę zabrałam ostatnią 21 tabletkę antykoncepcyjną sylvie20, i miało być to moje ostatnie opakowanie. Ochrona po 21 dniach regularnego brania trwa 7 dni, a plemniki żyją też kilka, czy teoretycznie wystarczy kilka tabletek aby podtrzymać działanie antykoncepcji do "pozbycia" się plemników ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli miało być to ostatnie opakowanie tabletek, każdy stosunek po ostatniej tabletce traktujemy już jako niezabezpieczony. Jeśli chce Pani podtrzymać skuteczność, sugeruję przyjęcie co najmniej 7 tabletek, a najlepiej pełnego opakowania.