Oczekiwanie na usunięcie torbieli środkowej szyi

Czeka mnie usuniecie torbieli środkowej szyi,dowiedziałam sie ze jest to tzw operacja Sistrunka. Na czym polega,jak to wygląda? Czy czeka mnie długi pobyt w szpitalu?

Witam. Ta wada wrodzona to domena chirurgii dziecięcej. W leczeniu zwykle wiąże się z koniecznością częściowej resekcji kości gnykowej i w zależności od rozległości preparacji także z koniecznością utrzymania drenu w ranie. Od tego też jak i intensywności zbierania treści z rany zależy pobyt w szpitalu. Przy dobrej hemostazie konieczny będzie około 3 dniowy pobyt.