Oczyszczanie migdałków przez torbiele retencyjne

Dzień dobry Czy w przypsdku migdałków ze stwierdzonym przewlekłym stanem ropnym + detryt (brak objawów bulowych) tylko migdałek oczyszcza się przez torbiele retencyjne - Można jeszcze w jakiś sposób skuteczny i bezpieczny dla zdrowia ratować np kryptoliza/waporyzacja i częściowa tonsillotmia ?, czy jednak wycięcie ?

Są różne możliwości leczenia dobiera się je do przypadku i pacjenta, ktore należy omówić na konsultacji laryngologicznej