Od czego robią się pieprzyki na ciele?

Witam, Mam taki problem i chciałabym zaczerpnąć fachowej porady. Chciałabym wiedzieć od czego robią się pieprzyki na ciele? Ostatnio zauważyłam, że pojawiają mi się pieprzyki w masowych ilościach. Czym to może być spowodowane? Czy ma to związek z wizytami w solarium lub opalaniu? Jakie inne czynniki mogą być wpływać na pojawienie się pieprzyków na ciele? Czy można temu zapobiec? A może pojawiające się pieprzyki na ciele świadczą o jakiejś chorobie? Kiedyś nie miałam ich tyle, a ostatnio mam wrażenie, że jest ich znacznie, znacznie więcej? Czy taki objaw powinno skonsultować się z lekarzem. Dziękuję. Pozdrawiam
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czym są piegi?

Są przyczyną kompleksów, chociaż wiele kobiet traktuje je jako swój największy atut. Piegi - bo o nich mowa mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem. A czym tak naprawdę są piegi? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Pieprzyki mogą pojawiać się w ciągu całego życia. Nie ma skutecznej metody zapobiegającej pojawianiu się kolejnych zmian. Ich ilość zależy od indywidualnych predyspozycji. Mogą one pojawiać się przy zwiększonej ekspozycji na działanie słońca i po korzystaniu z solarium (warto stosować krem z filtrem).

0
Lek. Bianka Małczuk
65 poziom zaufania

Witam. Czynnikiem wpływającym na rozwój znamion jest promieniowanie ultrafioletowe (zarówno promienie słoneczne, jak i solarium). Znamiona wymagają kontroli u lekarza dermatologa. Zachęcam także do zapoznania się z treścią artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/czym-sa-pieprzyki http://portal.abczdrowie.pl/pieprzyki-na-skorze Wzmożone pojawianie się opisywanych przez Panią zmian skórnych może również sugerować rozwój choroby ogólnoustrojowej. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaproponuje dalsze właściwe postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy