Od czego występują zawroty głowy?

Biore parogen 2 razy dziennie . Moja pani psychiarta powiedziala ze to nie od tego mam takie zawroty. Cisnie mam roznie 100/68 lub 106/76 114/74 . Te zawroty pojawiaja sie tylko przy wstawaniu lub rzy zmianie pozycji na lezaco. Od parogenu przytylam waze 78 kg a moja normalna waga to bylo 65 kg wyniki mam dobre

Witam!
Trochę mało danych, aby dyskutować na temat stosowanego leczenia. Jak długo przyjmuje Pani Parogen i w jakich dawkach? Co jest powodem leczenia?
Parogen jest jednym z leków z grupy SSRI (przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, ma także swoiste działanie przeciwbólowe). Działa ok. 24 godzin i wystarczy podawać go w jednej dawce (rano). Leczenie farmakologiczne (tabletkami) jest tylko częścią leczenia zaburzeń emocjonalnych i to raczej jest leczenie objawowe. Konieczne są odpowiednie techniki psychoterapeutyczne, jako leczenie przyczynowe, tym bardziej, że nie niosą zagrożenia objawami ubocznymi. Przybór masy ciała - 13 kg, dla młodej kobiety, nie jest objawem błahym! Spadki ciśnienia krwi typu ortostatycznego także utrudniają życie. Proponuję zmienić lekarza - nie dopasowujemy pt. pacjenta do leczenia, tylko leczenie do pacjenta!!! Wskazany lek, który nie daje przyboru masy ciała, odpowiedni typ psychoterapii, utrzymywanie rytmu dobowego. Można też pomyśleć nad modyfikacją leczenia z naciskiem na techniki bez lekowe.
Powodzenia
W. Łuczkowski.